Tanie a skuteczne odżywki do włosów

Odżywki do włosów to kosmetyki po które sięga obecnie bardzo dużo osób. Problem w tym, że stoją i kojarzą się bardzo często z szamponami do włosów. Rozgraniczenie tych dwóch preparatów może nas sporo kosztować. Nie ma jednak co załamywać rąk.

Z pewnością nie wolno nam sięgać po te produkty, które oznaczone są miarą 2w1, 3w1, itd. Nigdy nie spełnią swoich obietnic do końca. Jest to po prostu niewykonalne. Jeśli jednak nie stać nas na kupowanie specjalistycznych odżywek i masek bądź cykliczne wizyty w salonach fryzjerskich – zdecydujmy się na odżywki, które można z łatwością robić w warunkach domowych.

Oto propozycje, które można wykonać w domowym zaciszu, nie wydając przy tym dużej sumy pieniędzy:

  • Pierwsza mikstura składa się z oliwy z oliwek, witaminy A, witaminy E oraz soku z cytryny. Należy wymieszać taką ilość, która wystarczy na wysmarowanie całych włosów. Tak nałożoną odżywkę owija się folią spożywczą, a później ręcznikiem. Trzeba z tym spędzić godzinę, a potem dokładnie spłukać wszelkie składniki z włosów.

    Jest to propozycja dla osób, które zmagają się z suchymi włosami;

  • Druga metoda kierowana jest dla posiadaczy włosów, które mają skłonności do przetłuszczania się. Wystarczą jedynie drożdże piekarskie i mleko. W efekcie powstaje papka, którą trzeba nałożyć na włosy, a po upływie godziny – zmyć. Efektów można spodziewać się już po pierwszej aplikacji;
  • Nawilżenie i wygładzenie to konieczność, która odpowie na potrzeby chyba każdych włosów.

    Z pewnością nie ma takich, które są wystarczająco nawilżone i zawsze mogłyby być bardziej wygładzone. Mikstura zawiera miód, żółtko z jajek, oliwę z oliwek i jogurt naturalny. Składniki jak we wszystkich innych przypadkach należy dokładnie wymieszać i nałożyć na głowę, po upływie godziny spłukać i cieszyć się blaskiem. Dobrze jest jednak pamiętać, że wysuszone jajko może wydzielać nieprzyjemny zapach, który może drażnić wiele osób.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.