Polecane kosmetyki do włosów, które nie zawierają parabenów

Parabeny to składniki, które bardzo często występują w kosmetykach. Warto czytać więc składy produktów, by z łatwością ich unikniemy. Czy są szkodliwe? Cóż, parabeny to w istocie jedynie konserwanty, które mają za zadanie przedłużyć żywotność kosmetyków. Pytanie więc czy są potrzebne? Z jednej strony tak, a z pewnością zgodzą się z tym producenci.

Nie mniej jednak nie mają złego wpływu na skórę, a są do tego bardzo szczegółowo przebadane. Obawiać się mogą jedynie osoby, których skóra szczególnie narażona jest na podrażnienia. Każda skóra reaguje inaczej i wszystko zależy chociażby od tego jakimi posiadaczami cery jesteśmy. Może się okazać, że niektóre rodzaje parabenów wywołują u nas coś w rodzaju alergii.

Z tego powodu możliwe są podrażnienia skóry i stany zapalne. Dobrze jest zapoznać się z oznaczeniami parabenów, które znajdziemy w każdym profesjonalnym zestawieniu kosmetycznym w internecie. Są nieco skomplikowane, dobrze jest je więc przepisać i mieć przy sobie w sklepie, w wypadku robienia zakupów. Istnieją więc kosmetyki, które są pozbawione tego składnika, a mogą pochwalić się nimi firmy i poszczególne produkty takie jak:

  • Krem Vichy na noc, który ma działanie bardzo relaksujące.

    Ciekawy jest jego sposób użycia. Bowiem przed nałożeniem należy go rozgrzać w dłoniach, a następnie nakładać na skórę twarzy i szyję;

  • Krem na noc Iwostin Rosacin to propozycja dla tych, którzy zmagają się z trądzikiem różowatym. Krem ten poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej, zmniejsza podrażnienia oraz zapobiega powstawaniu zapaleń skóry;
  • Krem brzozowo-nagietkowy Sylveco w swoim składzie posiada m.in.

    olej z pestek winogron, brzozy, sojowy, jojoba, wosk pszczeli oraz ekstrakt z nagietka. Posiada bardzo wiele zastosowań. Świetnie działa na łagodzenie podrażnień słonecznych, eliminuje ryzyko przebarwień skóry, działa świetnie na trądzik oraz przetarcia.

 .

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.