Odżywki, które nie obciążają włosów

Odżywki do włosów to kosmetyki, które stosowane są przez bardzo wiele osób. Mają za zadanie odżywiać, być czymś w rodzaju preparatu, zapewniającego większy blask i natychmiastowe efekty. Nie mniej jednak okazuje się, że nieumiejętne używanie odżywek może mieć bardzo negatywny wpływ na włosy. Nadmierne stosowanie tego kosmetyku wpływa na ich obciążenie. Czy istnieją odżywki, które nie obciążają włosów? Jest to pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Oczywiście niektóre produkty mają w swoim składzie takie składniki, które wpływają znacznie na obciążenie, nie mniej jednak te, które ich nie mają – także mogą wpływać na taką kolej rzeczy. Wiele jednak zależy od tego, czy potrafimy stosować odżywki i w jaki sposób to robimy. Oto kilka porad, dzięki którym włosy nie będą narażone na obciążenie:

  • Po pierwsze, większość ludzi jest wie, że odżywkę stosuje się po umyciu włosów.

    Eksperci radzą, aby nakładać ją właśnie przed użyciem szamponu. Wszystko dlatego, że zacznie działać wcześniej i mocniej odżywi włosy, a co więcej – mamy pewność, że nie będą one obciążone, bo odżywka będzie zmyta razem z szamponem, zrobimy to więc dokładniej, bo ten się pieni;

  • Odżywki do włosów to także maski. Te mają wiele właściwości, które mogą znacznie poprawić strukturę włosa i zadbać o jego nawilżenie. Nie mniej jednak nie wolno ich stosować zbyt często. Badania wskazują, że w zupełności wystarczy raz w miesiącu. W przeciwnym wypadku włosy będą mocniej obciążone;
  • Wiele osób błędnie myśli, że im większa ilość odżywki – tym lepiej zadziała na nasze włosy. Oczywiście nie jest to prawda, lecz dziwne przekonanie, które kreowane jest przez społeczeństwo w rzeczywistości nie mającego pojęcia o odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednia ilość odżywki dla włosów średniej długości to odpowiednik orzecha włoskiego.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.