Jakie właściwości w kosmetologii ma aloes

Aloes to bardzo wdzięczna roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach: medycynie, kosmetologii, odżywianiu. Aloes jest dość szczególny. Jego cechą charakterystyczną jest zdolność do przetrwania w nawet najcięższych i najbardziej wymagających temperaturach, gdzie nie ma wówczas dostępu do wody. Można więc już snuć pierwsze wnioski, które jak najbardziej nadadzą się do stwierdzenia, że ma on właściwości zaskakująco odżywcze i nawilżające. Dziś skupimy się jednak na tym, w jaki sposób aloes odnajduje się w kosmetologii:

  • Śmiało można znaleźć go w składzie większości szamponów i odżywek do włosów. Jest składnikiem, który bardzo mocno nawilża strukturę włosa od wewnątrz. Dzięki niemu włosy się nie plączą, a ich końcówki są mniej podatne na rozdwajanie się.

    Stosowanie takich kosmetyków sprawia, że w efekcie włosy cieszą się bardzo dobrym, zdrowym i lśniącym wyglądem;

  • Aloes można znaleźć także w kosmetykach, które zapobiegają powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek. Jego cudowna zdolność do łączenia składników aktywnych sprawia, że skóra nabiera jędrności i elastyczności. Jeśli więc szukamy dobrze działających kremów przeciwzmarszczkowych – zwracajmy uwagę, czy na etykiecie jest wymieniona nazwa aloes;
  • Pomadki odżywcze i błyszczyki to kolejne produkty, w których składzie znajdziemy aloes. Bowiem ma on łagodzące i odżywcze działanie. Odpowiednio koi delikatną skórę warg, zapobiega powstawaniu suchych skórek. Najlepiej stosować jest takie kosmetyki w okresie jesienno-zimowym, w którym to usta szczególnie mocno narażone są na podrażnienia oraz negatywny wpływ warunków atmosferycznych;
  • Aloes znajduje się także we wszelkich kremach i balsamach odżywczych i nawilżających. Swoim działaniem sprawia, że skóra będzie bardziej nawodniona. Co więcej, świetnie wpływa na gojenie się ran, łagodzenie podrażnień oraz stanów zapalnych.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.