Jakich maseczek do włosów używać zimą a jakich latem

Włosy są bardzo kłopotliwe w utrzymaniu w wymarzonym efekcie. Dlatego też wiele osób sięga po bardzo różne rozwiązania, dzięki którym będzie to łatwiejsze. Jednym z nich są maseczki do włosów. Jest ich bardzo wiele na rynku i różnią się między sobą wieloma czynnikami, cechami i funkcjonalnościami. Trzeba się jednak zgodzić, że wszystko zależy od tego, o jaki efekt nam chodzi i z jakim problemem się zmagamy. To jest pierwszy krok do zaopatrzenia się w odpowiednie kosmetyki. Nie mniej jednak inne preparaty przeznaczone są do stosowania latem a inne zimą. Jaka jest więc konkretna różnica?

  • Latem włosy narażone są na wysuszenie przez słońce. Z drugiej strony w tym okresie roku raczej nie jesteśmy narażeni na elektryzowanie się włosów. Wszystko dzięki temu, że ciepłe powietrze sprawia, że nie musimy ich suszyć suszarkami i traktować gorącym powietrzem czy prostownicą. Ludzie w lato mają więcej czasu, wolą odpoczywać niż stylizować włosy codziennie. Oczywiście wiele zależy od formy spędzania takiego czasu, nie mniej jednak taka jest reguła. Mogłoby się wydawać, że w okresie letnim włosy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jest to jednak duży błąd.

    Wymagają i to bardzo intensywnej. Zaleca się stosowanie odżywek i masek przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dobrze jest, gdy kosmetyki są bogate w filtry UV, dzięki którym włosy nie będą narażone na nadmierne działanie słońca. Co więcej, zaleca się wcieranie dedykowanych olejków, dzięki którym będą bardziej odżywione. Lato to czas, w którym włosy myje się przede wszystkim częściej. Sprawi to, że będą się mocniej przetłuszczać. Używajmy więc kosmetyków, które nie będą ich nadmiernie obciążać;

  • Zima z kolei charakteryzuje się czasem, w którym dużo częściej siedzi się wieczorami w domu. Można więc śmiało zdecydować się na intensywniejsze i wymagające sposoby pielęgnacyji. Zaleca się stosowanie domowych masek lub tych drogeryjnych, które nosi się na głowie nawet przez kilka godzin. W zimę możemy nadrobić braki w odżywieniu włosów, których nabawiliśmy się latem. Dobrze jest więc sięgać po odżywki jak najbardziej odżywcze, w których jest dużo witamin, składników nawilżających. Nie mniej jednak zrezygnujmy z tych, które obciążają włosy – to nigdy nie będzie dobre rozwiązanie. Dlatego też zaleca się unikanie odżywek bez spłukiwania.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.