Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji stóp

Stopy to bardzo szczególna część ciała, o której bardzo często się zapomina. Jest to wielki błąd. Bowiem można sobie tylko wyobrazić jak bardzo nasze stopy narażone są na uszkodzenia. To na nich opiera się cały ciężar reszty naszego ciała. To one stąpają po ziemi. Przez to narażone są na odciski, ścieranie, grzybicę i inne nieprzyjemne efekty uboczne.

Istnieje bardzo wiele kosmetyków, które są właśnie poświęcone stopom. Dobrze jest się w nie zaopatrzyć i regularnie stosować, by cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami:

  • Ostatnio na popularności bardzo mocno zyskały skarpetki złuszczające. Jest to świetny produkt, ponieważ jego efekty są zauważalne już po pierwszym użyciu. Cała filozofia polega na tym, że w opakowaniu znajdziemy foliowe skarpetki, które są wypełnione specjalnymi płynami aktywnymi, najczęściej kwasami. Nakłada się je na stopy na czas około dwóch godzin. Po upływie tego czasu, myje się stopy delikatnie ciepłą wodą i mydłem.

    Po około dwóch tygodniach zrogowaciały naskórek zaczyna się złuszczać i dopada. W efekcie stopy stają się gładsze i bardziej odżywione;

  • Drugi kosmetyk, który koniecznie trzeba posiadać w swojej domowej kosmetyczce to krem odżywczy do stóp. Na półkach sklepowych znajdziemy wielu producentów, którzy zajmują się wytwarzaniem właśnie takich kremów. Dzięki temu mamy szeroki wybór, który pozwala na wybór idealnego kremu pasującego do naszych wymgań. Wybierając dany krem musimy zadać sobie pytanie – w jaki właściwie sposób ma nam pomóc. Nie ufajmy kremom typu 2w1,3w1, itd.

    Tylko skonkretyzowane działanie może w rzeczywistości działać;

  • Stopy bardzo lubią działanie peelingów. Świetnym przykładem jest sól z morza martwego. Czynność peelingu można śmiało powtarzać raz w tygodniu. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Bowiem rozpuszcza się sól w misce w odpowiednich proporcjach podanych przez producenta. Moczy się stopy przez około 20 minut, a potem suszy ręcznikiem.

    Na końcu dobrze jest się wspomóc tarką do stóp lub specjalnym, gruboziarnistym pilnikiem.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.