Jaki perfum wybrać zimą

Perfumy to kosmetyki, które są używane przez większość osób na całym świecie. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba dobrać zapach odpowiedni dla swoich aktualnych potrzeb. Często zmienia się perfumy w momencie, gdy zmienia się pora roku. Z reguły latem decydujemy się na te, które w swoim składzie mają nuty kojarzące się z ciepłymi dniami, np. kwiaty, rośliny. Zimą z kolei można odważyć się na nieco cięższe alternatywy, które będą dużo mocniejsze. Perfumy na zimę dobrze jest wybierać spośród orientalnych nut. Do nich zaliczają się przede wszystkim białe kwiaty, korzenne akcenty oraz wszelkie zapachy drzew czy owoców. Istnieje wiele rodzin perfum, które zostały nazwane przez profesjonalistów, a są to kolejno:
Rodzina zwierzęca, czyli perfumy, które w swoim składzie mają głównie piżmo, ambrę, cybet lub kastoreum.

Te składniki sprawiają, że perfumy są bardzo trwałe i długo utrzymują się na ciele. Współcześnie wydobywa się je w warunkach laboratoryjnych, co zadowala ekologów i ułatwia pracę tym, którzy produkują takie zapachy;

  • Drzewne akcenty to bardzo szeroka grupa, która jest chyba najbardziej znana wśród wszystkich. Są to bowiem nuty zapachowe takie jak: drzewo sandałowe, różane, amyris, kaszmirowe oraz cedr. Każda nuta odpowiada za inny efekt zapachowy. Nie mniej jednak do nich wszystkich można przypisać ciepło, które otula posiadaczy danych perfum;
  • Kolejna rodzina zapachów to ta, którą można nazwać z pewnością deserową. Są to wszelkie akcenty cynamonu oraz wanilii, czy goździków. Takie składniki oddziałują bardzo słodko na ostateczny efekt, pobudzając przy tym zmysły. Dla większości jednak są zbyt cukierkowate.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.