Jak zapobiec wypadaniu włosów

Wypadanie włosów to problem z którym zmaga się bardzo dużo ludzi. Nie ma bowiem człowieka, któremu włosy nie wypadają. Chociaż wiele osób marzy, aby zwalczyć taki stan rzeczy – nie zawsze jest to możliwe. Bowiem wypadanie włosów ma swój początek już w organizmie. Wszystko bierze się ze środka. Stres, nieodpowiednia dieta, choroba – to wszystko sprawia, że wypada ich coraz więcej. Warto wiedzieć, że może być to oznaka, którą warto skonsultować się z lekarzem.

Nie zawsze jednak jest to konieczne, choć lepiej dmuchać na zimne. Jak zapobiegać wypadaniu włosów? Czy jest to w ogóle możliwe?

  • Aloes to roślina, która ma bardzo wiele właściwości i zastosowań. Głównie stosuje się go jako składnik odżywczy. Mało osób jednak wie, że świetnie sprawdza się w momencie wypadania włosów. Dobrze jest więc go mieć na domowym parapecie. W jaki sposób przeprowadzić kurację z aloesu? Wycina się jego miąższ w niewielkie kawałki, które umieszcza się na skórze głowy i delikatnie wmasowuje. Dobrze jest go pozostawić na całą noc, owijając wcześniej włosy ręcznikiem;
  • Cebula to bardzo wdzięczna roślina, która także świetnie wpływa na wypadające włosy.

    Cebulę należy zmiksować w blenderze oraz dodać do niej kilka łyżek naturalnego miodu pszczelego. Tak przygotowaną pastę nakłada się na skórę głowy, objętą problemem wypadających włosów. Miksturę trzyma się około trzydziestu minut, po czym dokonuje się jej zmycia. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach;

  • Mleczko kokosowe jest świetnym produktem, który odnajduje swoje rewelacyjne zastosowanie nie tylko w kuchni. Sprawdzi się także w kosmetologii, a raczej leczeniu problemu wypadających włosów. Zawartość wody i dużej ilości składników odżywczych sprawi, że problem zacznie ustępować po kilku terapiach. Co ważne, mleczko kokosowe można wycisnąć bezpośrednio z kokosa, co da jeszcze lepsze efekty.

    Plusem takiego zastosowania jest fakt, że włosy będą pięknie pachnieć (o ile lubimy zapach kokosa).

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.