Jak przedłużyć kolor włosów farbowanych

O włosy farbowane trzeba dbać w bardzo szczególny sposób. Osoby, które choć raz zdecydują się na farbowanie dobrze o tym wiedzą. Ciężko jest utrzymać kolor, a jeszcze trudniej sprawić, aby włosy były w rzeczywistości odżywione i lśniące. Istnieje jednak kilka sposobów, które to ułatwią:

  • Przede wszystkim należy ubezpieczyć się w kosmetyki, które są dedykowane takim włosom. Nie należy kupować preparatów do włosów naturalnych. Obecnie istnieje bardzo wiele takich propozycji. Zawierają substancje, dzięki którym kolor będzie utrzymywał się dłużej.

    Chodzi głównie o szampony, maski i odżywki. Czasami dobrze będzie przeczytać recenzje osób, które od lat farbują włosy i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami;

  • Nie mniej jednak nie można zaniedbywać częstotliwości farbowania włosów. Najlepiej jest jednak korzystać z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich, które w rzeczywistości będą najlepszą opcją wyboru. Farbowanie włosów w warunkach domowych może doprowadzić do niezadowalających efektów. Co więcej można z łatwością spalić włosy lub wywołać u siebie alergię. Dlatego też najlepiej sięgać po sprawdzone farby, a rzadziej zmieniać producentów;
  • Jeśli już zdecydujemy się na farbowanie włosów, pamiętajmy, że większość farb ma w swoim składzie szkodliwy amoniak. Ten składnik bardzo negatywnie wpływa na strukturę włosa, niszcząc go.

    Najlepiej jest wybierać takie produkty, które są go pozbawione. Nie mniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Dobrze jest więc używać pielęgnacyjnych masek i odżywek. Maski stosuje się średnio raz na tygodzień, choć wszystko zależy od zalecenia producenta. Odżywki z kolei używa się dużo częściej, z reguły za każdym razem, gdy myje się włosy. Warto o tym pamiętać, ponieważ dzięki temu włosy nie będą się elektryzować, a ich ułożenie będzie dużo prostsze. Należy jednak unikać kosmetyków, które będą obciążać włosy.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.