Jak pielęgnować siwe włosy

Siwe włosy są skutkiem zmiany w funkcjonowaniu melanocytów, w których powstaje melanina. Melanina jako budulec naszych włosów odpowiada za ich koloryt. Jeśli zaczyna jej brakować – włosy stają się siwe, ponieważ pozostaje tylko keratyna, o jasno beżowym, szarawym natężeniu koloru. Nie mniej jednak trzeba zgodzić się z faktem, że siwe włosy w ostatnim czasie bardzo mocno zyskały na popularności. Coraz więcej kobiet, które się starzeje – decyduje się pozostać przy naturalnym kolorze włosów, co dodaje nawet uroku. Co więcej w ostatnich latach widać trend, w którym siwe włosy to kolor na wybierany coraz czściej przez nastolatki i młode kobiety! Pytanie więc – jak pielęgnować siwe włosy.

Czy istnieją jakieś specjalne zabiegi i procesy pielęgnacyjne dedykowane właśnie takiej barwie?

  • Siwe włosy charakteryzują się tym, że są nieco twardsze i mniej elastyczne. Dobrze jest więc zadbać o ich zmiękczenie, wygładzenie i wydobycie blasku. Jedna z propozycji to używanie kosmetyków, które dedykowane są osobom, które farbują włosy. Świetne są też niebieskie płukanki do włosów, dzięki którym kolor nabierze lekko popielatego efektu, ale tym samym wyeliminowane zostaną nieprzyjemne, ciepłe, lecz żółte i niepasujące barwy;
  • Pielęgnacja siwych włosów nie różni się znacznie od tej, którą stosują kobiety o innych kolorach. Jeśli jednak mowa o tych, u których siwe włosy nie są wynikiem starzenia lecz farbowania – sprawa wygląda zupełnie inaczej. Okazuje się, że farby do włosów siwych są bardzo specjalistyczne.

    Najlepiej decydować się jednak na wizyty u profesjonalnych fryzjerów, ponieważ zrobienie sobie samemu takiej koloryzacji w domu graniczy z cudem. Osiągnięcie zamierzonych efektów jest możliwe tylko u profesjonalnego stylisty. Farbując włosy samodzielnie należy pamiętać, aby kupować farby, a nie środki do tymczasowej koloryzacji. Jasne kolory mają tendencję do szybkiego zmywania się, przez co zabieg koloryzacji trzeba bardzo często powtarzać. Wiąże się to z wydawaniem bardzo dużej ilości pieniędzy, na co nie każdy może sobie przecież pozwolić.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.