Do czego służy olejek arganowy

Olejek arganowy jest bogaty w wiele witamin. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Tak samo dzieli się go na kategorie. Bowiem olejek kuchenny wydobywa się z drzewa arganowego. Z pewnością można go dodawać do wszelkiego rodzaju potraw, dzięki czemu wzbogaci to ich smak. Druga propozycja jest zrobiona z tłoczonych i nieprażonych nasion.

Ważne, aby zaznaczyć, że nie jest on przeznaczony do spożycia. Do czego w istocie służy olejek arganowy? Ma wiele zastosowań, a oto niektóre z nich:

  • Olejek arganowy jest bogaty w witaminę E. Ta z kolei wpływa na poprawę elastyczności skóry. Można więc śmiało stwierdzić, że jest świetną propozycją dla tych, którzy zmagają się z pierwszymi oznakami starzenia. Jak wiadomo skóra starzeje się nie tylko pod wpływem przybywających lat. Duże znaczenie ma także nadmierne przesiadywanie na słońcu, przez co zmarszczki zarówno się pojawiają, ale i pogłębiają;
  • Nadmierne słońce powoduje bardzo wiele podrażnień, przez które można nabawić się wielu podrażnień i przesuszenia skóry.

    Olejek arganowy bardzo dobrze radzi sobie z takimi problemami. Jest niesamowicie odżywczy, ma składniki odżywiające oraz pielęgnacyjne;

  • Olejek arganowy można stosować także w takich sytuacjach, w których występują blizny pooperacyjne, czy rozstępy, chociażby po ciąży. Poprawia on elastyczność skóry, a jego regularne stosowanie może przyczynić się do ich zmniejszenia lub całkowitego zaniku nieprzyjemnych i brzydko wyglądających problemów skórnych, a raczej efektów po jakichś czynnościach;
  • Wypadające włosy oraz łupież to nieprzyjemności, z którymi zmaga się bardzo wiele osób. Olejek ten z kategorii kosmetycznych można śmiało wcierać bezpośrednio w skórę głowy. Można dzięki temu pozbyć się łupieżu lub ograniczać jego nadmiar, przy pomocy oczywiście dedykowanych kosmetyków. Olejek wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu te będą mocniejsze, lśniące oraz będą szybciej rosły.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.