Czym nakładać podkład

Podkład to kosmetyk z którego korzysta niemalże każda kobieta. Jest bardzo wdzięczny, ponieważ jego używanie może całkowicie odmienić w rezultacie twarz. Kiedyś podkłady nakładano jedynie palcami, co nie jest najgorszym rozwiązaniem.

Opuszki palców są bowiem delikatne, a dzięki nim rozprowadzenie kosmetyku jest bardzo proste i precyzyjne. Nie mniej jednak wiele kobiet woli unikać robienia tej czynności w ten sposób. Oczywiście wszystko przez przekonanie, że na palcach znajduje się bardzo dużo bakterii, które mogą wywołać przykładowo wystąpienie niedoskonałości; Oprócz opuszków palców istnieje także bardzo wiele alternatywnych metod, a oto niektóre z nich:

  • Jedne z najbardziej popularnych to gąbeczki.

    Mogą być one wykonane z przeróżnych materiałów, a największą popularnością cieszą się te silikonowe, czy zwykłe gąbki w kształcie trójkątów czy jajeczek. Ta metoda zapewnia naturalny efekt. Jest również bardzo tania, ponieważ takie produkty to wydatek rzędu zaledwie kilku złotych;

  • Kolejna propozycja to dedykowane pędzle do makijażu.

    Te z kolei mają kształt ścięty, a ich włosie jest dość twarde w porównaniu do innych. Pędzle to propozycja dla profesjonalistów, choć nie chodzi o skomplikowane nakładanie, ale o cenę. Wahają się nawet od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

    Nie mniej jednak jest to rozwiązanie dla tych, którzy oczekują idealnych efektów. Dzięki pędzlom zaoszczędzamy także na podkładzie, ponieważ wystarczy jego niewielka ilość, aby cała twarz została równomiernie pokryta.

Wybór sposobu nakładania podkładu jest oczywiście mocno indywidualny i zależy od możliwości finansowych oraz tego z czym będziemy czuć się najlepiej.

Nie ma metody idealnej. Jest jednak zestawienie, które mówi o tym, że gąbeczki i pędzle są świetne, choć na te pierwsze może pozwolić sobie znaczna część społeczeństwa. Dobrze jest jednak sprawdzić każdą propozycję na własnej skórze, a raczej twarzy.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.