Czy warto wybrać szampon 2w1

Stosowanie szamponów i odżywek to bardzo żmudne zajęcie, które jednak stosuje wiele osób. Po każdym umyciu włosów dobrze jest je dodatkowo odżywić. Nie mniej jednak zajmuje to dużo czasu i nie wszyscy się na to decydują. Odżywki z kolei dzielą się na te, które się spłukuje i na te, które nie wymagają takiej czynności. Te drugie nie są polecane przez profesjonalistów, którzy uważają, że znacznie obciążają one włosy. Kolejną opcją odżywki jest ta, która występuje równo z szamponem do włosów.

Takie produkty nazywane są 2w1. Wiele osób jest bardzo negatywnie nastawiona do takich kosmetyków. Myślą bowiem, że nie da się spełniać dwóch funkcji w jednym, a przynajmniej robić tego dobrze. Istnieje jednak druga grupa ludzi, którzy bardzo chętnie sięga po takie rozwiązania. Stoi za tym bardzo duża wygoda i komfort oraz oszczędność czasu. Warto jednak przeanalizować rzeczywiste działanie odżywki i szamponu, a oto ono:

  • Okazuje się, że włosy potraktowane takim kosmetykiem zostają natychmiast obciążone.

    Pomimo tego, że w pierwszym efekcie wydaje się, że są one odżywione – struktura włosa mówi sama za siebie. Preparaty 2w1 polecane są tylko i wyłącznie w momencie, w którym przykładowo nie mamy miejsca w walizce i zależy nam na jego oszczędności. Dobrze jest więc stosować szampon i odżywkę raz na jakiś czas, w szczególnych okazjach.

  • Podsumowując, szampon 2w1 sprawdza się tylko w wypadkach w których nie możemy pozwolić sobie na targanie ze sobą dwóch buteleczek kosmetyków. Stosowanie go w codziennym myciu sprawi, że włosy będą się mocno przetłuszczać i będą miały znacznie mniej blasku. Dzieje się tak choćby z takiego powodu, że normalne stosowanie odżywek powinno odbywać się raz na jakiś czas.

    To, że jakiś produkt stosujemy częściej i więcej – nie oznacza to, że będzie działał lepiej! W przypadku włosów ma to szczególne znaczenie.

.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.