Czy warto kupić perfum sygnowany nazwiskiem gwiazdy

Perfumy to kosmetyki, które są dość charakterystycznymi produktami. Chodzi o to, że tak naprawdę decyzja zakupowa bardzo często wywodzi się z komunikatów reklamowych. Można tylko wyobrazić sobie siłę ich oddziaływania na kobiety. Z reguły w spotach reklamowych perfum występują bardzo piękne kobiety. Zazwyczaj są to aktorki, celebrytki lub modelki znane na całym świecie.

To, że już polecają dany zapach jest sugestią do tego, aby go kupić. Kobiety myślą, że przez to będą bliżej poczucia się jak prawdziwa gwiazda. Oczywiście nie jest to złe myślenie, choć nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nawet nie wiemy czy występujące aktorki w świecie realnym używają takich zapachów. Sygnowanie perfum nazwiskiem gwiazd jest więc w dzisiejszym świecie normalne.

Nie oznacza to oczywiście, że to one stoją za realizacją takiego zapachu. Być może mają w nim swój wkład, ale z pewnością nie mieszają nut zapachowych w laboratoriach. Po co więc to wszystko? Dla dobra marketingu i sprzedaży, po prostu. Branding perfum w oparciu o znaną osobę jest bardzo pomocy i powszechny. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, czy kupowanie takich perfum jest warte zachodu.

Oczywiście z reguły kosztują one bardzo dużo pieniędzy, dobrze jest się więc wcześniej zastanowić. Radą nadrzędną będzie wówczas to, aby wcześniej samemu przetestować dany zapach. Istnieje bowiem wiele możliwości, chociażby odwiedzenie lepszej drogerii i zapoznanie się z propozycją samemu. Dobrze jest nie ufać reklamom, być konsumentem rozważnym i mądrym. Nie oznacza to jednak, że perfumy proponowane przez gwiazdy są złe, czy źle pachną.

One zawsze będą dobre, ale nie zawsze będą oddziaływały na zmysły wszystkich kobiet jednoznacznie. Ważne, aby to kobieta czuła się dobrze otulona danym zapachem, a nie sugerowała się jedynie poleceniami swoich przyjaciółek, czy producentów danych propozycji.

Laura
Często robi zakupy w centrum handlowym. 3 razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia fitness. Zbiera maskotki - to hobby zostało jej z dzieciństwa.